فلیپ کلاس یک روش آموزشی نوین و تایید شده در سطح جهانی میباشد و توسط کشور های پیشرفته در آموزش مانند ژاپن ، فنلاند و .. اجرا میشود

تمامی این ویدئو ها به شکل اختصاصی برای دخترانمان توسط هر سه  آموزگار عزیز سناریو نویسی ، طراحی  و ضبط شده است

نحوه استفاده از این ویدئو ها و آموزش های تکمیلی نیز توسط خود آموزگاران به اولیای گرامی داده شده است

در مورد فلیپ کلاس :

کلاس وارونه یک روش آموزشی است که شامل دو بخش آموزش مستقیم انفرادی بیرون از کلاس و آموزش گروهی درون کلاس است. از مزایای آن به تعاملی بودن و از معایب آن به صرف تلاش و زمان بیش‌تر از جانب استاد می‌توان اشاره کرد. اکثریت پژوهش‌ها بر میزان رضایت افراد از این روش اشاره دارند، اما در زمینه تأثیر بر یادگیری باید مطالعات عمیق‌تری با طرح‌های تحقیق قوی‌تر صورت پذیرد.

فلیپ کلاس یا به شکل درست تر Flipped Class  یک شیوه موثر در یادگیری و آموزش چه در سنین پایین و چه در سنین بالا میباشد . این شیوه آموزش در کشور های پیشرو در زمینه آموزش امتحان و اجرایی میشود.

دبستان شمیم یاس نیز با افتخار از این روش آموزش استفاده میکند و زیر ساخت های این آموزش نیز توسط آموزگاران گرامی و تیم آموزشی مدرسه به شکل درست و کامل در مدرسه اجرا میگردد.

به شکل ساده در این روش ابتدا دانش آموز یک فیلم یا کلیپ نسبتا کوتاه اما موثر از درس آینده کلاس رو به شکل کارتون یا اشکال ساده میبیند و آموزگار در کلاس بر اساس آموزش های دیده شده این مفهوم کودکانه ی آموزشی را در ذهن کودک پرورش میدهد و به این شکل دانش آموز درس را به شکل دلنشین و کاملا واضح و به دور از پیچیدگی های آموزشی سنتی که متاسفانه کتاب های درسی دارند یاد میگیرد.

مثال های حل شده در آموزش و تمرین داده شده در انتهای کلیپ های کودکانه به ساده ترین شکل ممکن توسط آموزگاران شمیم یاس طراحی میشوند.

برای اطلاعات بیشتر ر مورد فلیپ کلاس میتوانید به این لینک مراجعه کنید : flipped-classroom

دبستان برتر دخترانه شمیم یاس